HomeAkademie

Naše historie je velmi dlouhá a zajímavá, pokud vás náš klub zajímá věnujte jí chvíli.

TENISOVÁ AKADEMIE

Tenisová akademie probíhá pod záštitou olympijské medailistky a reprezentantky ČR Andrey Hlaváčkové v Tenisovém klubu Slavia Plzeň. Tento klub vychoval nemalé množství kvalitních hráčů a reprezentantů ČR.

Tenisová akademie má za cíl pokračovat v této tradici a dále nacházet nové tenisové talenty a podpořit je v jejich tenisovém růstu.

Tenisová akademie je určena pro děti ve věku od 5 let. Celá příprava dětí je především zaměřena na celkový rozvoj pohybových dovedností a schopností. Zahrnuje také postupné zdokonalování tenisové techniky, taktiky a psychické přípravy, která vede až k závodnímu ( vrcholovému ) tenisu.

V současnosti je v tenisové akademii okolo 170 dětí, které jsou rozděleny na:
5 – 7 letpředzávodní tenis
8 – 18 letzávodní tenis

Pod vedením zkušených trenérů se tenisové naděje i závodní hráči připravují v areálu tenisového klubu, kde mají k dispozici 17 venkovních i 6 krytých dvorců pro kvalitní přípravu.

Regionální plzeňská tenisová akademie je otevřena pro zájemce nejen z Plzně, ale i z celého plzeňského regionu.

Díky pochopení vedení 11. a 26. ZŠ, stejně tak i 24. a 27. MŠ se mohl rozjet naplno projekt náboru 5 – 7 letých adeptů předzávodního tenisu.

Předzávodní trénink zahajuje vždy první pondělí v říjnu každého roku. Děti se připravují celou zimu a v březnu dalšího roku projdou užším výběrem pro pokračování v tréninku v letní sezóně.

Pro závodní tenisty je pak vstup do tenisové akademie podmíněn umístěním na CŽ nebo výběrem z předzávodního tenisu a také výběrem tenisových talentů z jiných regionů.

Trenérské obsazení akademie v sezoně 2018-2019

HLAVNÍ TRENÉR:
Jan Havel

ZÁVODNÍ TENIS:
Milan Ungr, Milan Beneš, Tomáš Hájek, Simona Heinová

PŘEDZÁVODNÍ TENIS:
Tomáš Psohlavec, Aneta Schambergerová, Lucie Züglerová, Lukáš Mencl, Jana Hollerová

TK Slavia Plzeň z.s. podepsala společně se zástupci města, Plzeňského kraje a Českého tenisového svazu memorandum o spolupráci v oblasti sportu. Dokládají tímto mimo jiné ochotu všech subjektů podporovat činnost regionálních akademií, podporovat mládež, realizovat programy na výchovu elitních mladých sportovců.

MILUJEME TENIS A JSME TU PRO VÁS...

ADRESA

TK Slavia Plzeň z.s.
U Borského parku 2916/19
301 00 Plzeň

Kontakt

+420 377 422 615
+420 603 167 028
info@tkslaviaplzen.cz